Turniej Piłki Nożnej o Puchar Parafii p.w. MBNP w Gościcinie

Ks. Kanonik Stanisław Bach

Gramy 08sob/10/16r

ZASADY GRY:
1. Zawody sportowe zostaną rozegrane na boisku Orlik 2012 w Gościcinie przy ul. Wejherowskiej 22 (za SSP).

2. W zawodach mogą uczestniczyć zawodnicy(chłopcy i dziewczęta), którzy urodzili się w roku 2004/2005/2006/2007/2008/2009 oraz są mieszkańcami/ parafianami Gościcina.
a) jeden zawodnik może być poza parafii Gościcino.

3. Obowiązuje zasada tzw. Dzikich Drużyn, czyli SAMI ZAINTERESOWANI tworzą własne, autorskie ekipę / drużyny oparty o przedmiotowy regulamin.
a) Każda drużyna musi mieć pełnoletniego opiekuna.

4. Zespół liczy max 7 zawodników: na boisku znajduje się 5-ciu zawodników w polu + bramkarz + 1 rezerwa.
a) Zespół złożony z SAMYCH dziewcząt otrzymują handicap +1, czyli przed pierwszym gwizdkiem(rozpoczęciem) jest dla drużyny Dziewcząt 1:0 :)

5. Zapisy w dn. zawodów od godz 10:00-10:20 na orliku w Gościcinie.
a) drużyna która będzie miała jednolite koszulki nie będzie zakładać narzutek :)

6. Dla KAŻDEJ drużyny otrzyma specjalna nagroda od ks. proboszcza Stanisława Bach w postaci piłki nożnej!

7. Dla triumfatorów 2 Duże Pizze od naszej Restauracji / Pizzerii "PAPRYCZKA" ul. Brzozowa Gościcino.

8. Loteria fantowa( oświadczenia / zgody będą kuponami), więc każdy ma jednakowe szanse, aby wylosować okazałe, ciekawe nagrody.

ZASADY OGÓLNE ROZGRYWEK:

1. Gramy piłkom o obniżonej wadze -350g rozm. 5, tak aby najmłodsi Uczestnicy mogli się również w pełni cieszyć grą w piłkę nożną

2. Grę z autu zawodnik musi wznowić nogą nie później niż po upływie 3 sekund.
a) z autu nie można zdobyć bramki.
b) odległości zawodnika drużyny przeciwnej to 3m

3. Ilość zmian podczas trwania rozgrywek jest nieograniczona i nie wymaga przerwy w grze.

a) Zmiany muszą być wykonane z wydzielonej "strefy zmian" w innym przypadku osoba wchodząca na boisko zostanie ukarana 2min karą za niesportowe zachowanie!

4. W przypadku rzutu wolnego, bezpośrednich mur ustawiany jest w odległości 5 metrów od piłki.

5. Rzut od bramki wykonywany jest w dowolny sposób.
a. Piłka z rzutu od bramki nie może bezpośrednio przekroczyć linii środkowej. Jeżeli piłka z rzutu od bramki przekroczy bezpośrednio linię środkową boiska, to drużyna przeciwna wykonuje rzut wolny pośredni z linii środkowej boiska.

6. Rzut karny wykonywany jest z odległości 9 metrów.

7. Zawodnik może zostać ukarany karą porządkową w wymiarze 2min lub 5min

8. Czas gry: dostosowany do ilości drużyn.

9. Za każde rozegrane spotkanie przyznaje się liczbę punktów z zależności od uzyskanego spotkania:
- 3 punkty za zwycięstwo ; - 1 punkt za spotkanie nierozstrzygnięte(remis); - 0 punktów za spotkanie przegrane

10) Maksymalna liczba zespołów mogących wziąć udział w turnieju, to pierwsze 8 ekip.

11) Każdy uczestnik w dniu zawodów musi posiadać legitymację szkolną!!!

INFORMACJE OGÓLNE
1 . Zgłoszenie drużyny będzie możliwe jedynie na ogólnodostępnych załącznikach(„Lista zgłoszeniowa drużyny”-zał.1 oraz „Zgoda opiekuna prawnego”- zał. 2, obligatoryjnie każdy zawodni!). Wydruki do pobrania u Animator orlika w Gościcinie lub na stronie FB.

2. Dozwolona jest tylko gra w korkach lanych(gumowych), trampkach, korkotrampkach oraz obuwiu do piłki halowej. Zakaz gry we wkrętach !!! Jeżeli nastąpi sytuacja gry w innym obuwiu, to sędzia ma prawo kazać zawodnikowi opuścić boisko i musi nakazać zmianę obuwia.

3. Obowiązuje bezwzględny zakaz przeklinania na boisku i w jego obrębie.

4. Na boisku do sędziów ma prawo zwracać się słownie tylko i wyłącznie kapitan oraz opiekun drużyny.

5. Podczas zawodów sportowych obowiązuje Regulamin porządkowy korzystania z boisk sportowych- ”Moje boisko Orlik-2012”.

6. Organizator zapewnia obsługę sędziowską i techniczną oraz podstawową opiekę medyczną.

7. Organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji i zmian niniejszego regulaminu .

9. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na terenie obiektu. W trakcie meczu rzeczy wartościowe prosimy zbierać do siatki i wyznaczyć osobę/y z drużyny odpowiedzialną. Organizator dysponuje szatnią!!!

10.UBEZPIECZENIE. Organizatorzy rozgrywek nie ubezpieczają zawodników od następstw nieszczęśliwych wypadków. Wszystkie uczestniczące zespoły uczestniczą w turnieju na własną odpowiedzialność, co jest potwierdzone na karcie zgłoszenia.